Bozcaada’da bayram hareketliliği: Tesisler yüzde 80 doldu

Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olmasını fırsat bilenler, özellikle İstanbul’a yakınlığı nedeniyle Bozcaada’daki konaklama tesislerini tercih etti.

4 bin 500 yatak kapasitesine sahip Bozcaada, günlük kiralanan konut ve bağ evleri ile bayram döneminde günlük 20 bin turisti ağırlıyor.

Bozcaada’ya gelen tatilciler, adanın koylarında ve plajlarında denize girerek, adanın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfediyor.

Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği (BOZTİD) Başkanı Kemal Furıncı, “Bozcaada dünyanın en güzel 4’üncü adası. Şu anda yoğunluğumuz belli bir kapasiteye doğru gidiyor, yüzde 80’lere varmış durumdayız. Ama arifeden itibaren biraz daha yükselişe geçecek. Halkımız her zamanki gibi Bozcaada’nın huzurlu, renkli, keyifli sokaklarında, restoranlarında en güzel yemeklerini yiyecek, en güzel bayramlarını geçirecek. Tatilciler önceden rezervasyon yaparsa daha iyi olur. Çünkü telefonlarımız çok yoğun bir şekilde çalmaya devam ediyor” dedi.

“BAYRAMA HAZIRIZ”

İşletmecilerden Fahri Bulut da “Bozcaada her bayram olduğu gibi tercih edilen tatil yerlerinden bir tanesi. Bütün esnaf bayram tatiline hazır. Misafirlerimiz Bozcaada’ya gelirken GESTAŞ’tan hem geliş rezervasyonu hem de dönüş rezervasyonu yaparsa çok daha rahat bir seyahat yapar” diye konuştu.

İşletmeci Cemil Günday ise “Bozcaada’da sezon biraz erken açılıyor. Dün itibarıyla misafirlerimiz gelmeye başladı. İşletmeler olarak bayram için hazırız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x